Jak ubrać się na sesje ? - część 1

Najważniejsza w wyborze garderoby na sesje jest kolorystyka ubrań. To ona definiuje w dużym stopniu finalną kolorystykę zdjęć. Poniżej znajdziecie kilka rad i przykładów jak przygotować się do sesji.
Najważniejsze - Kolorystyka

Wybierając garderobę na sesje powinniście zwrócić szczególną uwagę na to, by kolorystyka wszystkich ubrań była spójna. Moje zdjęcia mają naturalną i ciepłą barwę, dlatego najlepiej sprawdzą się ubrania w kolorach ziemi, czyli paleta brązów, beżów i zieleni. Poniżej znajdziecie moodboardy do właśnie takich palet barw:Paleta brązów

Kolor piasku, czekolady i głębokiej czerni to zdecydowanie moje ulubione barwy zarówno w ubraniach, scenerii jak i w kolorystyce zdjęć. Są to kolory zazwyczaj kojarzone z jesienią, jednak mnie kojarzą się z pięknym letnim zachodem słońca, starymi filmami i stylem vintage. Patrząc na te kolory czuć zapach nagrzanego morskiego piasku od słońca.
Paleta zieleni

Barwy eukaliptusa, ciemnej zieleni i kolor herbaciany to zdecydowanie romantyczne połączenie. Kojarzę je z obrazami Moneta i widniejącymi na nich nenufarach lub z gęstym, zarośniętym bluszczem ogrodem pałacowym. To kolorystyka, która przypomina mi środek lata, a patrząc na te barwy czuć zapach lasu zaraz po deszczu.


Paleta szarości/ kolory pastelowe

Kolory kamieni i piasku to minimalistyczne i ponadczasowe połączenie. Barwy są subtelne, kobiece i wprowadzają pozytywne emocje. Kojarzą się z mglistym wczesnym porankiem, z wiosną. Patrząc na te barwy czuć zapach bzów i świeżego powietrza.


Zwracamy uwagę na to, by:

- unikać napisów na T-shirtach,

- ubrać się w podobnej palecie barw,

- ubrać się wygodnie (tak, aby mieć możliwość swobodnego przytulenia się lub aby usiąść na trawie),

- ubrać się adekwatnie do miejsca sesji ( w domu, w lesie, w restauracji),

- w miarę możliwości nie zabierać na sesję rzeczy, które utrudniłyby nam spontaniczne kadry, lub które mogłyby wpłynąć niekorzystnie na wygląd Waszej sylwetki np. duże torebki nie pasujące do stylizacji czy portfele, klucze i telefony trzymane w kieszeniach spodni,Często Wasza sesja wymaga indywidualnego podejścia, a co za tym idzie doboru odpowiedniej garderoby. Może to wynikać z tematyki naszej sesji lub po prostu z miejsca, w którym będzie się ona odbywać. Jednak pokazane wyżej inspiracje są bardzo uniwersalne i świetnie sprawdzą się zarówno do sesji narzeczeńskich, rodzinnych jak i ciążowych.


Magda :)


zdjęcia źródło: pinterest