Jak ubrać się na sesje?

Najważniejsza w wyborze garderoby na sesje to kolorystyka ubrań. To ona definiuje w dużym stopniu finalną kolorystykę zdjęć. Poniżej znajdziecie kilka rad i przykładów jak przygotować się do sesji.
Najważniejsze - Kolorystyka

Wybierając garderobę na sesje powinniście zwrócić szczególną uwagę na to by kolorystyka wszystkich ubrań była spójna. Moje zdjęcia mają naturalną i ciepłą kolorystykę, dlatego najlepiej sprawdzą się ubrania w kolorach ziemi, czyli paleta brązów, beżów i zieleni. Poniżej znajdziecie moodboardy do takich palet barw:Paleta brązów

Kolor piasku, czekolady i głębokiej czerni to zdecydowanie moje ulubione barwy zarówno w ubraniach, scenerii jak i w kolorystyce zdjęć. Są to kolory zazwyczaj kojarzone z jesienią, jednak mnie kojarzą się z pięknym letnim zachodem słońca, starymi filmami i stylem vintage. Patrząc na te kolory czuć zapach nagrzanego morskiego piasku od słońca.
Paleta zieleni

Barwy eukaliptusa, ciemnej zieleni i kolor herbaciany to zdecydowanie romantyczne połączenie. Kojarzę je z obrazami Moneta i widniejącymi na nich nenufarach lub z gęstym, zarośniętym bluszczem ogrodem pałacowym. To kolorystyka, która przypomina mi środek lata, a patrząc na te barwy czuć zapach lasu zaraz po deszczu.


Paleta szarości/ kolory pastelowe

Kolory kamieni i piasku to minimalistyczne i ponadczasowe połączenie. Barwy są subtelne, kobiece i wprowadzają pozytywne emocje. Kojarzą się z mglistym wczesnym porankiem, z wiosną. Patrząc na te barwy czuć zapach bzów i świeżego powietrza.


Zwracamy również uwagę na to by:

- unikać napisów na T-shirtach,

- ubrać się w podobnej palecie barw,

- ubrać się wygodnie (bez przesadnej elegancji),

- ubrać się adekwatnie do miejsca sesji ( w domu, w lesie, w restauracji),

- nie zabierać na sesję zbędnych rzeczy, jak duże torebki, portfele itpCzęsto Wasza sesja wymaga indywidualnego podejścia, a co za tym idzie doboru odpowiedniej garderoby. Może to wynikać z tematyki naszej sesji lub po prostu z miejsca, w którym będzie się ona odbywać. Jednak pokazane wyżej inspiracje są bardzo uniwersalne i świetnie sprawdzą się zarówno do sesji narzeczeńskich, rodzinnych jak i ciążowych.


Magda :)